PozostałeSzafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

by

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym trzymamy wszelkie nasze stroje. Wcale nie musi być nią wielki pokój, by utrzymać tam stosowny porządek. Równie dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Jeśli chcemy odizolować garderobę od pomieszczenia, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane rzeczy to główny czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. W zależności od rodzaju rzeczy, które posiadamy, musimy zdecydować, czy w naszych meblach musi być dużo drążków na wieszaki, szuflad czy może półek. Pod uwagę należy wziąć też ewentualne dodatkowe miejsce na jakieś urządzenia, jak np. deska do prasowania lub żelazko.

W sytuacji, gdy garderoba zajmie mało miejsca, dobrym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. Jest to doskonały sposób na zmaksymailzowanie miejsca na swoje ubrania i różne przedmioty. Doskonałym pomysłem są meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która słynie z pojemnych szaf ubraniowych. Dobrą decyzją będzie także pakowna szafa narożna, która zwiększy ilość niezbędnej przestrzeni do przechowywania swojej odzieży.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Rewelacyjnym wyborem na powiększenie przestrzeni użytkowej garderoby jest wstawienie tam drzwi przesuwnych, nawet gdy jest to samodzielny pokój. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że właściwe meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać również o odpowiednie oświetlenie pokoju. Bardzo ważne jest, aby światło docierało do wszelkich zakamarków pokoju. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to duży pokój, musimy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one różne formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Nie jedynie umożliwi ono swobodne oglądanie się w trakcie wybierania odpowiedniego stroju, ale też zwiększy ono optycznie pomieszczenie. Gdy nie posiadamy przestrzeni na lustro stojące, możemy zdecydować się na wiszące. W takim przypadku warto wybrać zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Podobne artykuły:

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Back to Top